01.

Pokoje dziecięce

Urządzenie pokoju dziecięcego to zajęcie przynoszące niezwykłą radość i spełnienie, szczególnie gdy przygotowuje się pokój dla swojego dziecka, bo można zostawić tam ślad naszej miłości. Sposobów na to jest wiele, od kolaży zdjęć rodzinnych po wyeksponowanie odcisków niemowlęcych stóp i dłoni razem z pierwszą parą butów. Pozwala zastanowić się nam nad naszym własnym dzieciństwem. Warto więc przenieść do takich pomieszczeń to, co wspomina się z rozrzewnieniem, pamiętając jednak przy tym, że to przestrzeń naszego dziecka i to jego komfort trzeba stawiać na pierwszym miejscu.Oczywiście w pierwszych miesiącach życia dziecka musimy szczególnie mocno zadbać o harmonię, dlatego ściany w niemowlęcym pokoju powinny być jasne, pastelowe. Kupując  farby musimy zwrócić uwagę, czy produkty te nadają się do dziecięcego pokoju, to znaczy czy są to chemikalia przyjazne alergikom - co nie znaczy, że dziecko musi ją mieć po prostu mało uczulające chemikalia będą na pewno korzystniejsze dla zdrowia naszej pociechy.

kola 1

kola 2

Pokój nieco starszego dziecka, to już feeria barw, to jedyne takie miejsce, gdzie kolor może być wszechobecny, ponieważ dzieci go uwielbiają.  Warto jednak zastanowić się, czy nie pozostać przy jasnej bazie, ponieważ otoczenie dziecka w samoistny sposób staje się bardzo kolorowe poprzez zabawki, książki, ubranka i pościele, których kolory są bardzo intensywne.

Decydując się na białe ściany, nadamy wnętrzu jasne zabarwienie światła, które jest mu bardzo potrzebne do rysowania, tworzenia, układania. 

kola 3

kola 4

Pokój dziewczynki,
urządzając pokój dla małej księżniczki pragniemy by poczuła się jak w bajkowym pałacu. Nie oznacza to, że przestrzeń powinna być wypełniona różem od ścian, po meble oraz elementy dekoracyjne. Starajmy się nie przywiązywać do jednego pomysłu. 

kola 5

Chłopięcy pokój,
aranżując przestrzeń dla chłopca szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na dużą ilość miejsca, którego zwykle potrzebują na rozkładanie gier, torów wyścigowych, zawieszanie worków treningowych, czy zestawów mini piłki. 

kola 6

Urządzając pokój dziecka powinniśmy pamiętać o kilku zasadach:
- wybierz łóżko, które rośnie razem z dzieckiem.
- ściany pomaluj na biało lub wybierz jedną ścianę, którą pomalujesz w ulubionym kolorze dziecka, jeśli się nim znudzi, możesz przemalować lub położyć tapetę.
- pomoce naukowe mogą być dekoracją, zawieś na ścianie ramę z mapą świata lub plakaty przedstawiające rośliny, zwierzęta.
- personalizuj pokój dziecka zawieszając na ścianie jego imię z liter, umieszczając monogramy na ręcznikach, pościeli.
- i co dla nas mam i małych artystów bardzo ważne. Pamiętaj o miejscu do ekspozycji prac dziecka. Są wspaniałą dekoracją, a przy tym budują w naszych dzieciach przekonanie, że ich wysiłki są docenione i wzmacniają ich pewność siebie.

Urządzanie pokoju dziecka jest początkiem niezwykłej przygody, która może być udziałem nie tylko twoim, ale i twojej pociechy. Pozwól, więc by przestrzeń, którą tworzycie rosła wraz z nim i czerpcie radość z obserwowania tego procesu.

< < powrót